День винахідника і раціоналізатора

Неможливо уявити сучасний світ без винаходів...

 

Завдяки найкращим ідеям відбуваються великі звершення і зміни у суспільстві. Завдяки таким людям великими кроками вперед йде наука, удосконалюється технічна міць держави, формуються кращі умови для розвитку економіки.

Студенти спеціальності "Менеджмент" вивчають питання інтелектуальної власності, а, отже, повинні знати права винахідників та раціоналізаторів. В Україні їх захищає відповідний закон, який трактує винахід як результат інтелектуальної діяльності у певній сфері технологій.

Приємно відзначити, що в нашому університеті є науковці, які мають свої патенти та винаходи. У День винахідника і раціоналізатора до майбутніх менеджерів завітала людина, яка знає все про патенти і має їх близько 50 – Савенков Олег Ігорович.

Гість пояснив алгоритм складання і подання заявки на винахід та корисну модель, навів порівняльну характеристику розмірів та порядку виплати винагороди, розповів про винаходи зарубіжних та українських винахідників, які змінили світ – Архімеда, Ніколу Тесла, Томаса Едісона, Ігоря Сікорського, Сергія Корольова, Євгена Патона та інших.

День винахідника і раціоналізатора об'єднує людей різних професій і спеціальностей, але всі вони обов'язково наділені рідкісним даром творчості, відчуттям нового, умінням розширити межі звичного, вийти за рамки стереотипів. Впевнені, що наші студенти – майбутні власники найвидатніших патентів.


.